piątek, 14 czerwca 2013

Ogród kolorów

Kolejna propozycja, która pomoże zapoznać malucha ze światem kolorów. Tym razem po francusku. "Le jardin des couleurs" napisana przez Florence Guiraud, wydana przez wydawnictwo Casterman. Na każdy dzień tygodnia autorka proponuje inny kolor. Każdy kolor to dziesięć ręcznie malowanych obrazków i krótki wierszyk. Głównymi bohaterami książki są kwiaty, które można znaleźć w ogrodzie. I tak, na przykład, w poniedziałek poznajemy czerwone maki, a we wtorek żółte żonkile. Książka nie tylko uczy kolorów, ale również poszerza słownictwo małego czytelnika.

5 komentarzy:

 1. Eh, jak tak możesz, katować oczy i serce tak pięknie ilustrowaną książeczką o kolorach, kiedy w Polsce dostać ją nie sposób :o Jest naprawdę piękna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jeszcze inne części. ;)

   Usuń
  2. Widziałam właśnie, wybrałam sobie Ogród i Zwierzęta, teraz czeka mnie żmudna i długa praca nad mężem, żeby się zgodził na zakup Amazonowy :D

   Usuń
 2. Udało się! Drogą kompromisu małżonek ma swój większy wydatek i my z Tosią mamy swój :D Zakupy na francuskim Amazonie bez znajomości języka były nie lada przeżyciem.

  Poza tym zagarnęłyśmy również kawałek blogowego świata, więc zapraszam do podglądania od czasu do czasu: http://tosioweigraszki.blogspot.com/

  Pozdrawiam gorąco
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Koniecznie napisz, czy książeczki się Tosi spodobały. Na pewno wpadnę z wizytą. :)

   Usuń