środa, 1 października 2014

Marzenia i podróże

Dzisiejszym postem rozpoczynamy nasze Przygody z książką - książkowy projekt blogowy stworzony przez Justynę, autorkę bloga Dzika Jabłoń. Książki uwielbiamy wszyscy bez wyjątku. Cieszymy się, że naszą pasją możemy podzielić się z innymi.


Zaczynamy od marzeń i podróży - "De rêves et de voyages" autorstwa Meritxell Marti i Xavier'a Salomó. Książka głównie do oglądania. Poczytać też można, ale trudno zauważyć tekst w starciu z przesympatyczną szatą graficzną i ... trójwymiarowością. Tekst schodzi na drugi plan. Środki transportu, krajobrazy, marzenia. Wnikam w te ilustracje i się zachwycam. Uwielbiam tego typu książki. Przyznaję, że wypożyczam je głównie z myślą o sobie. Ot, taka ze mnie egoistka! ;)


10 komentarzy:

 1. Taką egoistką to i ja bym mogła byc:) A że francuskiego nie znam (trzy lata nauki totalnie poszły w las), to pewnie głowa by parowała od baśni wymyślania. Bo jest się czym inspirować:) Ten słonik z wędką w szczególności mnie rozczulił. Piękne ilustracje, piękne:)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na pierwszy post w projekcie: nananatana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej jaka fantastyczna rozkładanka! Piękna! My kilka też przerobiliśmy, ale ta jest cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Po prostu magia! Piękna książka dla oczu i wyobraźni... Do dziś pamiętam taką rozkładaną bajkę z bohaterami-zwierzętami z mojego dzieciństwa :) Wyobrażam sobie ile Zosia ma frajdy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam wszystkie rozkładanki, ale ta jest w czołówce. :)

   Usuń
 4. Książka robi wrażenie i jak nic musze się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że jest dostępna tylko po francusku. Mimo to, warto! :)

   Usuń
 5. Cudowna! Moja córka kocha rozkładanki :) gdzie można znaleźć/kupić taką książkę?

  OdpowiedzUsuń