wtorek, 17 czerwca 2014

Szorstkie litery Baltazara

Znacie Balthazara i jego towarzysza Pépina? Jeśli nie, koniecznie musicie ich poznać. Balthazar jest bohaterem serii książek stworzonej przez Marie-Hélène Place i Caroline Fontaine-Riquier. Na razie udało nam się odnaleźć w bibliotece jedną, ale wierzę, że będzie nam dane zobaczyć wszystkie.

"Les lettres à toucher de Balthazar" to cudowna książka, która w przyjemny i ciekawy sposób wprowadza małe dziecko w świat liter. Książka została stworzona zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori i stanowi doskonale uzupełnienie dla szorstkich liter. Książka urzekła Zosię od pierwszego wejrzenia. Podobnie jak mnie. Nie sądzę, żeby ktoś pozostał obojętny na magiczny świat liter, który został w niej zawarty. Do oglądania, czytania, zgadywania, odkrywania, dotykania. Konstrukcja książki jest bardzo prosta. Każde kolejne dwie strony poświęcone są innej literze alfabetu. Po prawej stronie mamy sensoryczną literę, po lewej rzecz, której nazwa zaczyna się na tę literę. Do tego krótki tekst, w którym najczęściej zawarta jest zagadka. Proste, ale bardzo wciągające.

Znacie inne tego typu publikacje? :)
 

7 komentarzy:

 1. Ale fajna! Literki bomba, mój Seba byłby zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że nie ma takiej po polsku :(

  OdpowiedzUsuń
 3. że polskiej wersji nie ma, to oczywiście wielka szkoda, a póki my się doczekamy, to dzieci nam dorosną. Ale może jest coś podobnego do kupienia? Coś ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba zostaje nam uzbroić się w cierpliwość lub zakasać rękawy i zrobić samemu. :)

   Usuń
 4. Mnie by wystarczyło po angielsku a. po włosku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam w sumie po francusku powinna wystarczyć, ale co polski to polski. :)

   Usuń