piątek, 14 lutego 2014

Zosia naprawia świat

Zosia zapałała ostatnio miłością do puzzli. Prym wiodą ramkowe 15-elementowe z Trefla z "Puchatko", "Miką" i Peppą. Zosia układa je niemal cały dzień. Wczoraj przeszła samą siebie. Męczyła te same puzzle przez 2 godziny. Układała, rozwalała, znowu układała i tak w kółko. Ale nie o puzzlach Trefla chciałam dzisiaj napisać... chociaż szczerze je polecam. :)

Dzisiaj kilka słów o puzzlach z serii Lepszy Świat od GroPlay. Czym różnią się od innych? Puzzle składają się z dwóch warstw, które różnią się zasadniczym szczegółem - stanem środowiska. Jedna przedstawia smutny, zaśmiecony świat, a druga czysty i szczęśliwy. Zadaniem dziecka jest naprawienie świata poprzez prawidłowe ich ułożenie.

My mamy wersję "Las". Były to pierwsze ramkowe puzzle jakie kupiłam Zosi. Od razu zdobyły jej serce. Zosia z ochotą i determinacją ratuje zwierzaki i naprawia ich świat. Najpierw wybiera zwierzątko, które "pliacze" i wymaga pocieszenia, a później szuka jego szczęśliwego odpowiednika. Raz, dwa i świat staje się lepszy.

Polecam z czystym sumieniem. Za co? Za pomysł. Za sympatyczne zwierzaki i ładną grafikę. Za staranne i solidne wykonanie. Za ramkę, która ułatwia dziecku układanie. Za dziurki na palce, które ułatwiają wyciąganie puzzli z ramki (wystarczyłaby jedna, ale podejrzewam, że autor coś miał na myśli robiąc wiele). Za ekologiczne materiały.

Puzzle GroPlay w przystępny sposób pozwalają od najmłodszych lat kształcić świadomość ekologiczną. Są dobrym pretekstem do rozmowy o tym, jakie konsekwencje dla otaczającego nas świata przynosi zaśmiecanie i w jaki sposób należy dbać o środowisko.

 

3 komentarze:

 1. Gdzie można dostać takie puzzle?
  Jaka skupiona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Strona producenta: http://www.groplay.pl/. Dostępne w wielu sklepach internetowych. :) Niestety cena lekko zwala z nóg. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie fajna sprawa te puzzle. Wyjątkowe.
  Może spodobają się Wam takie puzzle http://maniamamowania.pl/czym-zajac-dziecko-ukladanki/

  OdpowiedzUsuń