piątek, 28 lutego 2014

Czytanie globalne po polsku

Nakładem wydawnictwa Bliżej Przedszkola ukazała się książka "Czytanie globalne po polsku" autorstwa pani Marii Trojanowicz- Kasprzak. Autorka w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie w stosowaniu tej metody postanowiła podzielić się z czytelnikami swoimi przemyśleniami. Do współtworzenia książki zaprosiła rodziców, którzy na co dzień stosują tę metodę ze swoimi dziećmi. Dzięki ich świadectwom możecie dowiedzieć się czy warto wprowadzać czytanie globalne, jakie daje efekty oraz jak urozmaicać zabawy, żeby wspólne czytanie było przede wszystkim dobrą zabawą.

Przez ostatnie 20 lat metoda globalnego czytania ewoluowała. Co prawda główny zamysł pozostał ten sam - pokazywanie kart z wyrazami i dobra zabawa. Jednak niemal wszystkie inne wytyczne uległy zmianie - wielkość i kolor czcionki, harmonogramy, powtórki itd. Dzięki książce dowiecie się, że zabawa w czytanie globalne nie niesie ze sobą żadnych nakazów, wyrzeczeń i niewolniczego patrzenia na zegarek, aby przeprowadzić kolejną sesję. Czytanie globalne ma być tylko i aż dobrą zabawą. Całe dobrodziejstwo jego stosowania pojawi się samo - wzbogacenie słownictwa, rozwój koncentracji i pamięci, stymulacja prawej półkuli itp. Jeśli nie możecie zdecydować się czy warto wprowadzić czytanie globalne, ta książka powinna Was do tego przekonać.

Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że naprawdę warto. Chociażby dla występu w telewizji. ;)
Fragment filmu z czytającą Zosią pojawił się kilka tygodni temu w telewizji szczecińskiej. Link do programu: http://www.tvp.pl/szczecin/nasze-programy/zawsze-po-1800/wideo/310114/13853592. Fragment z Zosią 14:30. Zachęcam do obejrzenia całej części dotyczącej globalnego czytania - początek 11:30.

Dla przypomnienia cały film:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz