piątek, 27 lutego 2015

Berno

Tata niedługo leci do Stanów w podróż służbową. Okazało się, że jako jedyny z zespołu potrzebuje wizy. Żeby ją dostać musiał spotkać się z konsulem, który urzęduje w Bernie. Oczywiście z Zosią skorzystałyśmy z możliwości krótkiej wycieczki.

W Bernie byliśmy już kilka razy. Uwielbiamy tam wracać. Jedno z bardziej urokliwych miast, jakie do tej pory odwiedziliśmy w Szwajcarii. Wcześniej jednak byliśmy tam wiosną i latem. Zimą niestety berneńskie misie śpią. Miasto też jakby lekko uśpione. Widoki dalej zachwycają, ale nie aż tak bardzo jak wiosną.

Nowym punktem programu wycieczki była wizyta w muzeum domu Einsteina. Wielki fizyk mieszkał w Bernie przez 7 lat. W kamienicy przy Kramgasse 49 narodziła się szczególna teoria względności i syn Einsteina, Hans Albert. W uroczym muzemu, na dwóch piętrach można zobaczyć jak mieszkali Einsteinowie i poznać fascynującą historię życia naukowca. Polecamy jako krótki przystanek w czasie spaceru po centrum szwajcarskiej stolicy.


1 komentarz:

  1. Dziękujemy za wycieczkę po Bernie i po muzeum w domu Einsteina. Osobiście lubię czytać biografie nietuzinkowych ludzi i tak się zastanawiam czy jest książka - a zapewne jest o Einsteinie. Ale która jest zbliża nas najbardziej ku temu fizykowi ....? PS Zosia jest uroczą dziewczynką :)
    pozdrawiamy z Arki Igorka :)

    OdpowiedzUsuń