czwartek, 12 lutego 2015

Memo dźwiękowe / Puszki szmerowe DIY

Nasza propozycja montessoriańskich puszek szmerowych lub jak kto woli memo dźwiękowego. Oryginalną pomoc możecie zobaczyć pod linkiem. Nasze wyglądają tak:


W internecie pojawiło się już wiele pomysłów jak takie memo wykonać. Można użyć butelek po jogurcie pitnym, pudełek po kliszach, jajek kinder itp. My mamy propozycję dla ciastolinomaniaków. Pudełek po ciastolinie mamy dziesiątki, bo Zosia bawi się nią namiętnie. Muszę w końcu wypróbować przepis na ciastolinę domowej roboty, bo inaczej zbankrutujemy ;)

Potrzebne materiały:
- pudełka po ciastolinie (u nas 8, czyli 4 pary)
- farbki - użyłam akrylowych i lakieru do włosów dla wzmocnienia
- zawartość, czyli różnego rodzaju ziarna lub wszystko inne co przyjdzie wam do głowy - u nas: szklane kamyki, herbata, sezam, suchy groch
- opcjonalnie klej, naklejki


Jak zrobić?
Malujemy pudełka na czarno. Planowałam na biało, ale po trzecim malowaniu odpuściłam. Czarnym wystarczyło pomalować dwa razy.  Połowę pokrywek malujemy na czerwono, a drugą połowę na niebiesko. Wzmacniamy lakierem do włosów, jeśli jest taka potrzeba.Wsypujemy różne różności do środka. Jeśli boicie się, że dziecko otworzy pojemniczki i zje zawartość przyklejcie wieczka klejem. :)Na spodzie umieściłam naklejki, żeby po zabawie Zosia mogła sama sprawdzić czy dobrze wykonała zadanie. Jedni robią kontrolę błędu, inni nie. Wybór należy do Was. Kierujcie się potrzebami Waszego dziecka. :)


Pomoc służy przede wszystkim doskonaleniu słuchu i koncentracji. Zadaniem dziecka jest dopasowanie dwóch pojemników wydających taki sam dźwięk (czerwonego i niebieskiego). Bardzo dobry instruktaż, jak korzystać z pomocy, znajdziecie poniżej. Film jest po angielsku, ale nawet bez znajomości języka poradzicie sobie z jego zrozumieniem. :)


1 komentarz:

  1. Świetnie! Szukałam odpowiedniego słoiczka / pojemniczka, a tu taka wspaniała porada, by użyć pojemnika po ciastolinie. Dzięki ❤️

    OdpowiedzUsuń