niedziela, 8 lutego 2015

Karty obrazkowe od Kapitana Nauki

Kolejna pomoc przydatna do zabawy w czytanie globalne - Karty obrazkowe od "Kapitana Nauki". Przez chwilę zastanawiałam się, czy Zosia nie jest na nie już za duża - wiele wyrazów z zestawów znała. Zdecydowanie nie jest! Karty są wałkowane codziennie i oprócz do czytania globalnego wykorzystujemy je do wielu innych zabaw.

Zestawów jest sześć: Pierwsze słowa, Warzywa, Owoce, Transport, Zwierzęta wiejskie, Zwierzęta dzikie. Mamy wszystkie. Bardzo żałuję, że nie ma ich więcej. Muszę dorobić kilka we własnym zakresie, bo Zosia czyta wszystkie bez problemu. Każdy zestaw składa się z 17 kart i krótkiego poradnika dla rodziców, w którym opisane są główne założenia metody globalnego czytania oraz propozycja kilku zabaw z kartami. Karty skonstruowane są tak, że na jednej stronie zawierają obrazek i podpis, na drugiej tylko wyraz. Są wykonane z dość grubej i trwałej tektury. Dla śliniącego się roczniaka może się okazać niewystarczająca. ;) Cena moim zdaniem przystępna, ale wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu płacenia. :) Więcej o kartach tu i tu.

Czas na małe "ale". Wyrazy są pisane dość małą czcionką. Nie polecam na początek przygody z czytaniem globalnym (dla roczniaka zdecydowanie za mała). Ramy wiekowe powinny być raczej określone na 2-4 lata.

A teraz najlepsza rekomendacja. :) Jest 23.00 z minutami a Zosia "zgadywa" wszystkie zagadki z tatą w drugim pokoju.

Po skończonej zabawie:
Zosia: Zaraz będę szykowała się do spania, ale muszę jeszcze zrobić dużo rzeczy z tobą. Teraz przygotuję ci coś innego. Jak chcesz coś ze mną zrobić, to musisz mnie poprosić o coś.
Tata: Dobrze. Poproszę buziaczka.
Zosia: Ale muszę znaleźć kasę (taką sklepową), bo buziaczki są na kasie. Kasa jest zapłacona. Minus trzy. Trzeba zapłacić. Ja zapłacę, a ty dostaniesz minus trzydzieści trzy.

Kontynuacja całuśnego wątku: "Zwierzęta słoniowe lubią się całować przez cały dzień".4 komentarze:

 1. Świetna sprawa. Na pewno pomocne w nauce czytania. Dzięki za podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne karty, my też czytamy. Fajna zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam :) Mogłabyś podpowiedzieć, gdzie kupię figurki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy o jakie figurki chodzi. Te na zdjęciach są z Lego Duplo. :)

   Usuń