wtorek, 22 września 2015

50 najpiękniejszych opowieści

"50 najpiękniejszych opowieści. Klasyka dla dzieci" wyd. Papilon dostaliśmy dawno temu w prezencie. Książka przeleżała na półce kilka miesięcy. Przyznaję, że podeszłam do niej dość sceptycznie. Ot, kolejny zbiór popularnych baśni, bajek i bajeczek. A że zachwalam na blogu tylko to co nam się rzeczywiście podoba... to recenzja czekała i czekała. Aż się w końcu doczekała. Jak widać - cierpliwość popłaca. :)

Zosia wygrzebała tę książkę w maju. Od tamtej pory sięga po nią codziennie. Nie ma dnia bez "książki z Aladynem". Wertuje ją strona po stronie. Takie posiedzenie trwa zawsze ponad pół godziny. A że Zosia lubi to robić w "ustronnym" miejscu… Kto dziecku zabroni.

Życie (czyt. Zosia) szybko zweryfikowało stosunek Mamy do tej książki. Może nie zapałała do niej wielką miłością, ale polubiła. Na tyle, żeby ją Wam polecić. Tata po przeczytaniu setny raz z rzędu tej samej książki na dobranoc, może mieć zgoła odmienne zdanie. Na szczęście, wybór bajek jest duży. Na nieszczęście, Zosia chce czytać ciągle te same. ;)

Książka, jak wskazuje sam tytuł, zawiera 50 najpiękniejszych opowieści. Znajdziecie w niej m. in. "Kota w butach", "Lampę Aladyna", "Trzy małe świnki", "Złotowłosą i trzy niedźwiadki" i wiele, wiele innych, które z pewnością znacie z dzieciństwa. Zbiór zawiera również kilka mniej znanych utworów tj. "Dzbanek do herbaty", "O dwunastu miesiącach", "Zaczarowana studnia". Bajki opracowane zostały tak, aby nadawały się do czytania młodszym dzieciom - są stosunkowo krótkie i napisane przystępnym językiem. Jeśli poszukujecie ładnie wydanej kompilacji najbardziej znanych baśni i bajek, polecamy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz