piątek, 13 grudnia 2013

A Ty gdzie czytasz?

Dzisiaj znowu o czytaniu. Ale w trochę innym wydaniu. "Tu lis où?" to bardzo prosta i zabawna historyjka, dzięki której dowiecie się jakie są preferencje czytelnicze jej bohaterów. Dokładniej rzecz ujmując, gdzie najbardziej lubią czytać. Narrator ma jednak problem, bo jedna z bohaterek Lorette nie chce powiedzieć, gdzie najbardziej lubi czytać. Po kilku namowach udaje się jednak odkryć jej sekret. Domyślacie się gdzie najchętniej czyta Lorette?

Zosi do czytania zachęcać nie trzeba. W sumie odnalazłaby się w każdej sytuacji, włącznie z tą sekretną. Mam nadzieję, że jej zapał czytelniczy nie zgaśnie. W przyszłości marzy mi się, żeby zrobić jej czytelnicze wyzwanie. Znalazłam kiedyś tę zabawę na którymś z zagranicznych blogów. Polega ona na tym, że dziecko dostaje listę miejsc np. na kocu, na stole, na podłodze, w których ma przeczytać książkę. Po wypełnieniu całej listy dostaje nagrodę. Myślę, że Zosia z przyjemnością podejmie takie wyzwanie.

5 komentarzy:

 1. Super pomysł z tym wyzwaniem :) trzymam kciuki za Zosię!! A ta przedstawiona książka jest cała po francusku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, cała po francusku. Ale jest pisana bardzo prostym tekstem. Nawet bez znajomości francuskiego można ją bez problemu zrozumieć.

   Usuń
 2. Fantastyczna książka. Jest może tłumaczenie na polski?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to uwielbiam czytać w łóżku przed snem, uwielbiam zasypiać z książką... Uwielbiałam znaczy się, zanim do sypialni wprowadziła mi się banda śpiących dzieci, uniemożliwiająca zapalenie światła. Świetny pomysł z tym maratonem, sama bym się chętnie tak pobawiła

  OdpowiedzUsuń