piątek, 20 września 2013

Zmysłowe Piątki: Zagadki obrazkowo-dźwiękowe

Wróciliśmy z wojaży po Polsce. Powoli wracamy do blogowania. Dzisiaj, jak co piątek, chciałabym zaproponować zabawę w ramach cyklu Zmysłowe Piątki. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej inicjatywie, zajrzyjcie koniecznie na blog Projekt: Człowiek. W tym tygodniu coś, co pomoże w rozwijaniu zmysłu słuchu.

Dwie pozycje, które według mnie powinny znaleźć się w biblioteczce każdego malucha: "Dźwięki naszego otoczenia" oraz "Odgłosy przyrody". Obie pozycje wydane przez wydawnictwo Harmonia. Każda z nich zawiera 20 zagadek dźwiękowo-obrazkowych. Zestaw składa się z płyty cd i kart obrazujących odgłosy. Do każdej ścieżki załączono trzy karty, które dziecko ma ułożyć w usłyszanej kolejności. Na odwrocie kart znajduje się fragment innego obrazka. Jeśli dziecko prawidłowo ułoży karty na podstawie usłyszanych dźwięków, to po ich odwróceniu zobaczy nowy obrazek. Starsze dzieci mogą w ten sposób same skontrolować, czy dobrze wykonały zadanie. W instrukcji zaprezentowanych jest więcej wariantów zabawy. Można, na przykład, mieszać zestawy zwiększając trudność zagadek. Karty są grube i wytrzymałe. Dla pewności jednak dodatkowo je zalaminowałam. Na razie słuchamy płyt, oglądamy obrazki i układamy "puzzle" na odwrocie.


Więcej o zmyśle słuchu możecie przeczytać na blogu Projekt: Człowiek. Tam również znajdziecie linki do innych blogów biorących udział w zabawie.

3 komentarze:

 1. Świetny pomysł na edukacyjną zabawę z dzieckiem :)


  Zapraszamy do udziału w naszym czekoladowym konkursie :) http://malymeloman.pl/2013/09/04/czekoladowe-love/

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietne pomoce, jak zawsze :)

  Przypominam się o zdjęciach chyba że chcecie być wymienieni tylko z linka na blogu.
  Pozdrawiamy serdecznie

  OdpowiedzUsuń