czwartek, 11 lipca 2013

16 miesięcy

W poniedziałek byliśmy u lekarza. Było mierzenie, ważenie, oglądanie i szczepienie (Infanrix hexa ostatnia dawka). Donoszę, że aktualne wymiary Zosi to:
- waga - 9630g
- wzrost - 82cm
- obwód głowy - 46,5cm
Wyszły dwa kolejne zęby - trójki: lewa dolna i lewa górna. I na pewno wkrótce pojawią się następne, bo Zosia wszystko co może wsadza do buzi i podgryza.

W końcu Zosia przekonała się do chodzenia. Już nie trzeba jej namawiać i przekupywać. Sama wstaje i tupta. Oczywiście nie przemęcza się i głównie raczkuje. Przy okazji zaczęła jej się prostować prawa stópka. Bardzo ją wykrzywiała na zewnątrz i nawet mieliśmy się wybrać z tym do ortopedy, ale postanowiliśmy się wstrzymać. Pediatra obejrzała i stwierdziła, że wszystko powinno się unormować jak zacznie więcej chodzić. Rzeczywiście jest coraz lepiej. We wrześniu kolejna wizyta i wtedy zdecydujemy, czy udamy się do jakiegoś specjalisty. Jestem jednak dobrej myśli.


1 komentarz:

 1. Witam, chciałabym zaprosić Was do wzięcia udziału w kilku naszych zabawach.
  W jednej do wygrania są bardzo fajne gadżety z bajki Uniwersytet Potworny (bluzeczka, torba sportowa, przybory), w drugim jest możliwość przetestowania ciekawej gry edukacyjnej dla dzieciaczków, trzeci jest konkursem fotograficznym w którym można wygrać śliczny i mięciutki ręczniczek, poduszeczkę lub apaszkę.
  Nie chciałabym nadużywać Waszej cierpliwości i nie wkleje linków, ale jeśli jesteście zainteresowani, którąś z wyżej wymienionych zabaw to zapraszam na mój profil do bloga "Babylandia". Po boku są banerki konkursowe, więc łatwo trafić na to co Was ciekawi. Jeżeli jednak nie jesteście zainteresowani to z góry chciałabym bardzo przeprosić za tę reklamę...
  Pozdrawiam cieplutko
  Marta

  OdpowiedzUsuń