poniedziałek, 24 lipca 2017

Sticker Book Treasury po polsku

Korzystając z wakacji wzięłyśmy się z Zosią za przegląd jej książek i zabawek. W biblioteczce odnalazłam dwie książeczki, z których korzystałyśmy, gdy miała koło 3 lat. Zachowałam je, żeby kiedyś Wam pokazać i tak przeleżały 2 lata przekładane z miejsca na miejsce. Wreszcie nadszedł i dla nich czas, żeby pojawić się na blogu.

Na rynku istnieją setki książeczek z naklejkami i zadaniami dla dzieci. Książeczki, o których chcę dzisiaj napisać szczególnie przypadły nam do gustu. Chodzi o "Świat zwierząt. Album z zadaniami" oraz "Zabawy i zadania dla maluchów" wyd. Olesiejuk. Książki są przekładem z angielskiej serii Sticker Book Treasury.

Książki mają wiele zalet, chociaż nie ukrywam, że nie są idealne (zawsze się do czegoś przyczepię ;)). Ogromnym plusem jest jakość papieru. Kartki są grubsze niż zwykłe i śliskie, przez co trudno się gniotą, a jednocześnie łatwo przewracają. Dodatkowo duży format (większy niż A4) jest przyjazny dla małych rąk. Większość naklejek bez problemu można przyklejać wielokrotnie. Niestety, nie wszystkie. Nie wiem od czego to zależy.

Każda książka zawiera 6 rozdziałów. W "Zabawach i zadaniach dla malucha" mamy Kolory, Kształty, Pierwsze słowa, Liczby, Zwierzęta, W ruchu!. W "Świecie zwierząt" - Domowi ulubieńcy, W gospodarstwie, W zoo, W lesie, W dżungli, Polarni przyjaciele. Poza zaprezentowanymi w poście częściami wyd. Olesiejuk opublikowało jeszcze Bajowy sekretarzyk i Boże Narodzenia. Pierwszą pozycję mieliśmy, ale zapewne nie do końca mi odpowiadała skoro została wyrzucona. Drugiej nie widziałam, więc się nie wypowiadam. :)

Przejdźmy do minusów. Dla niektórych książeczki mogą się wydawać zbyt pstrokate. Mowa tu głównie o "Zabawach i zadaniach dla malucha". W "Świecie zwierząt" nie podoba mi się niekonsekwencja w grafice - naklejki przedstawiają realistyczne zwierzęta, a otoczenie wygląda jak wyjęte z bajki. Nie sposób wspomnieć o cenie (24,99), która, na pierwszy rzut oka, może wydawać się wysoka.  Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę grubości książki (ponad 60 stron) i ilość zadań i naklejek (350) jest łatwiejsza do przełknięcia. :)

Dopiero przy okazji pisania posta odkryłam, że książki są przedrukiem innych wydawanych pod marką Sticker Treasury Book. Niestety nie wiem jaka jest jakość oryginałów. Być może zamówimy jakąś w wersji angielskiej, żeby sprawdzić jak wyglądają w środku. Żałuję, że nie wydano więcej części po polsku. Wydaje mi się, że wydawnictwo wycofuje się z ich produkcji, więc łapcie póki możecie. Tę o zwierzętach znajdziecie tutaj w promocji. Tej żółtej niestety nigdzie nie znalazłam. Na stronie wydawnictwa widnieje jako niedostępna.1 komentarz: