wtorek, 2 lutego 2016

Czytanie z księżniczkami

Fascynacja księżniczkami trwa już u Zosi od dłuższego czasu. Najpierw przejawiała bezgraniczne uwielbienie dla Kopciuszka ("Sindałeli"). Później w jej życiu pojawiła się Dżasmina (głównie ze względu na jej ukochanego Aladyna). W przedszkolu została zarażona Anną i Elsą. Po pewnym czasie do tego zacnego grona dołączyła Aurora ze względu na różową suknię. Reszta księżniczek też od biedy może być, ale tych kilka zdecydowanie przoduje w wyścigu ulubienic.

Jeśli macie w domu wielbicielkę księżniczek, może skorzystacie z naszego sposobu na ćwiczenie czytania. Potrzebne Wam będą: kolorowanki z księżniczkami, lista wyrazów do nauki/utrwalenia, kredki, nożyczki, klej. Zaczynamy od pokolorowania księżniczek. Następnie wycinamy wyrazy, czytamy i ozdabiamy nimi suknie. Można zastosować różne wersje ćwiczenia w zależności od potrzeb. Na zdjęciach wyrazy trzy- i czteroliterowe. Dzisiaj na Kopciuszku ćwiczyłyśmy wyrazy związane z bajką (północ, pantofelek, bal, kareta) i na Olafie wyrazy związane z zimą (śnieg, lód, bałwan). Zadanie możecie dowolnie modyfikować. Zamiast księżniczek można wykorzystać kolorowanki z rzeczami, które interesują Wasze dziecko - samochody, dinozaury itp. Miłej zabawy!3 komentarze:

 1. Mam do zaoferowania program sprawdzający www.antyplagiat.net
  Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows
  który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

  Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.


  Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

  http://www.youtube.com/watch?v=TWxQZrZMU2U

  Sam skorzystałem i polecam w 100%!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna praca i fajny pomysł :) Wykonywałam coś podobnego ze swoją siostrzenicą, tyle, że słówka z j. angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń